بیانیه هیئت مدیره مورخ 1394/10/20

سهامداران و حواله داران محترم شرکت تبرک

سلام علیکم؛

بر شما سالی گذشت و بر ما روزگارانی نه چندان آسان و ساده بلکه بسیار پرنشیب و دغدغه که هر لحظه آن آبستن حوادثی درس آموز و گاه فلج کننده بود. فلج کننده به تمام معنا برای بنگاه اقتصادی و مولدی که هستی و بالندگی خود را در پرتو کار و تلاش به دست آورده است. تاریخ ایجاد و پویایی این مجموعه را که ورق می زنیم نه صفحه ای حتی سطری از ویژه خواری و امتیازات خاص در آن دیده نمی شود بلکه همه شفافیت است و تلاش و البته حسن مدیریت و شناخت فرصت ها و تهدیدها و کوشش برای تبدیل تهدیدها به فرصت ها. اما در برهه ای از این تاریخ و در پس مطالعاتی طولانی موضوع به مشارکت طلبیدن عموم و جذب سرمایه های خرد و سرگردان برای شتاب دادن برنامه های اقتصادی و توسعه رفاه زائر و مجاورین حضرت امام رضا(ع) با رعایت همه موازین قانونی در دستور کار قرار گرفت اما علی الظاهر ورود در بحث های سهم و سهامداری خطوط قرمزی دارد که در مطالعات انجام یافته مغفول مانده و لذا بر ما آن رفت که بر آن واقفید و تکرار آن جز مکدر شدن خاطر نیک اندیشان و سرمایه گذاران حاصلی دیگر نخواهد داشت. اما به هر حال بازخرید سهامی که با آن اشتیاق از سوی خریداران از مجموعه تبرک ابتیاع شده بود برگ دیگری از این تاریخچه را به خود اختصاص داد و شرکت در حالت اضطرار ناگزیر شد سودهای غیرمنطقی را برای بازپرداخت وجوه بلوکه شده فراهم آمده از محل فروش سهام خود بپردازد که با فرهنگ و آئین سرمایه گذاری بیگانه و ناآشناست. ماحصل این فرآیند، تحمیل قریب یکصد میلیارد تومان زیان بود، زیانی که گرچه سود آن به جیب دلالانی رفت که سهامی را در بازار سیاه و به قیمت های زیاد و حتی دو برابر جابجا کرده بودند اما در عمل در حالی که وجهی جز قیمت های رسمی به خزانه شرکت واریز نشده بود، شرکت می باید سرمایه در گردش کارخانجات، محصولات و مستغلات متعلق به مجموعه را در شرایط رکود کنونی مصروف تأمین نقدینگی مورد لزوم برای تأمین حواله های صادره می کرد که متأسفانه این روند هنوز هم کماکان ادامه دارد. در این مرحله از تأمین مالی برای پاسخگویی مسئولانه(برخلاف روش بسیاری از شرکت های سرمایه گذاری و مؤسسات اعتباری) آنچه در توان بود در طبق اخلاص گذاشتیم اما اذعان می کنیم که علیرغم همه تلاش ها به خاطر شرایط رکودی، تأمین نقدینگی رأس موعدهای زمانی برنامه ریزی شده در حواله ها ممکن نشد و این معضل در مواردی به برنامه های مالی و اقتصادی برخی از عزیزان سهامدار هم لطمه وارد کرد که شرکت برای کاهش آثار سوء این لطمات حتی برای عرضه محصول یا دارایی های خود هم به جای مطالبات عزیزان اعلام آمادگی کرده و همچنان بر این آمادگی تأکید دارد . البته تعدادی از سهامداران محترم از این حسن نیت شرکت به موقع استفاده کردند.
در پایان یادآور می شود قصدمان خدمت بود و هدف آنکه عمر و تجربه و امکاناتمان را در خدمت به کشور عزیزمان ایران اسلامی به کار اندازیم و با اعتقاد به اینکه زکات علم نشر آن است بر این باور و تلاشیم که اسممان با جسممان دفن نشود. اینک نیز ناامید نیستیم و به آن می اندیشیم که روزی این آرزو جامه عمل بپوشد و قطار تبرک مسیر توسعه و سازندگی را با شتاب هرچه بیشتر از طریق سازمان بورس و اوراق بهادار با شما عزیزان بپیماید.
علی ایحال اگر در طول سال گذشته احتمالاً ناخواسته موجبات نگرانی هر یک از عزیزان فراهم شده است تقاضای حلالیت کرده و امیدواریم ما را عفو فرمایید.

هیأت مدیره شرکت توسعه سرمایه گذاری عمرانی و صنعتی
تبرک برتر خاورمیانه

نظرات (0)

(برای مشاهده وثبت نظر کلیک کنید)