برگزاری مجمع شهداب با تصویب سود 90 ریالی

مجمع دیروز شرکت شهداب ناب خراسان با تصویب سود 90 ریالی به ازای هر سهم برگزار شد.

به گزارش گروه کارخانجات صنعتی تبرک (سهامی عام)، دیروزمجمع شرکت شهداب که با نماد غشهداب در بازار پایه فرابورس معامله می شود با حضور 82 درصدی سهامداران برگزار شد.
در این جلسه رضا اسدی به عنوان  نماینده شرکت گروه کارخانجات صنعتی تبرک ابتدا پیشینه ای از این شرکت را عنوان کرد و گفت: شهداب ناب خراسان در سال 69 به ثبت رسید اما شروع فعالیت آن از سال 77 بود.
وی ادامه داد: این کارخانه ابتدا در صنایع تبدیلی رب گوجه فرنگی فعالیت می کرد و  ظرفیت روزانه آن به 200 تن گوجه خلاصه می شد درحالی که این رقم اکنون به هزار و 500 تن در روز رسیده است.
نماینده شرکت گروه کارخانجات صنعتی تبرک ادامه داد: در ادامه روند تولیدات این کارخانه و برای همپوشانی سود دهی شرکت در بحث تولید سس مایونز وارد شدیم و اکنون در کشور حرف برای گفتن داریم.
اسدی درج در فرابورس شهداب را به تاریخ 8 فروردین سال جاری دانست و درباره تولید و فروش آن اظهار کرد: این شرکت دارای تولید و فروش مستقیم و کارمزدی است.
وی در ادامه حاشیه سود سس را بالاتر از رب گوجه فرنگی عنوان کرد و درباره پیش بینی سود شهداب گفت: با توجه به خشکسالی در سال 94 امکان پوشش کامل ظرفیت شرکت محیا نبود اما امید است در 9 ماهه اول سال 95 بودجه حسابرسی شده شرکت 100 درصد عملی گردد.
نماینده شرکت گروه کارخانجات صنعتی تبرک با اشاره به روند رو به رشد نسبت های مالی طی سال های گذشته و شرایط جوی مناسب در سال 95 درباره موجودی پایان سال در صورت های مالی تصریح کرد: شرایط موجود نوید عملکرد مناسبی در سال جاری را میدهد به صورتی که شروع سال 95 را با تهیه 4 هزار و 800 تن گوجه فرنگی و استحصال آن به رب گوجه فرنگی آغاز گردید.
اسدی در ادامه به گسترش بازار های جهانی پرداخت و گفت: با توجه به تسهیل صادرات به روسیه، در حال عقد قرارداد با تجار این کشوریم و به زودی امکان صادرات مهیا می گردد.
وی درباره تولید سس نیز گفت: سال گذشته 25 هزار تن سس مایونز و 30 هزار تن رب تولید کرده ایم که بررسی های لازم نشان داده با توجه به حاشیه سود مناسب سس مایونز امکان افزایش خط تولید را داریم.
نماینده این شرکت به تولید سرکه هم اشاره کرد و متذکر شد: تولید سرکه صرفا برای تولید سس استفاده شده و فروخته نمی شود.
وی در پایان به فراهم کردن شرایط برای پذیرش در بازار فرابورس اشاره کرد و افزود: گزارش حسابرس و دستور اجرای افزایش سرمایه از محل سود انباشته صادر شده است و بزودی مجمعی برای افزایش سرمایه برگزار خواهد شد.
پس از صحبت های وی نماینده شرکت حسابرسی رازدار گزارش خود را ارائه کرد و سپس با رای گیری از اعضا، معاملات ماده 129، انتخاب موسسه حسابرسی رازدار و راه برد پیام به عنوان بازرس اصلی و علی البدل، دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه کثیرالانتشار، 90 ریال سود به ازای هر سهم، 200 میلیون ریال پاداش هیات مدیره تصویب شد.

نظرات (0)

(برای مشاهده وثبت نظر کلیک کنید)