درخواست افزایش قیمت روغن به سازمان حمایت رفت

تولیدکنندگان روغن برای چندین بار درخواست افزایش قیمت ها را به سازمان حمایت ارسال کردند.
به گزارش روابط عمومی گروه کارخانجات صنعتی تبرک (سهامی عام)، هدفگذاری دولت برای کاهش نرخ تورم باعث شد تا بازار با تشدید رکود روبه رو شود. به همین دلیل تعدادی از تولیدکنندگان نیز افزایش هر ساله هزینه‌های تولید را دلیلی بر افزایش قیمت محصولات خود می دانند. اما هر بار سازمان حمایت به عنوان متولی قیمت گذاری کالاهای اساسی  با افزایش قیمت ها مخالفت کرده و معتقد است واحدهای تولیدی باید مدیریت هزینه ها را انجام و کالاهای خود را با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار دهند.
از این میان تولیدکنندگان روغن که از سه سال پیش افزایش قیمتی را در محصولات خود لحاظ نکرده اند برای چندین بار درخواست افزایش قیمت  محصولات را به سازمان حمایت ارسال کرده‌اند. به اعتقاد تولیدکنندگان روغن امسال تعرفه واردات روغن خام تا 20 درصد و قیمت انرژی و دستمزد افزایش یافته و در همین راستا باید قیمت روغن نیز افزایش پیدا کند. هر چند که هنوز سازمان حمایت به درخواست تولیدکنندگان پاسخی را مطرح نکرده است.
محمودی به عنوان دبیر انجمن روغن در همین ارتباط ‌گفت: در حال حاضر فضای اقتصادی روغن مناسب نیست و حاشیه سود بسیار پایین است. این در حالی است که 3 میلیون و 500 هزار تن ظرفیت تولید وجود دارد که امروز فقط یک میلیون و 500 هزار از ظرفیت داخلی استفاد می‌کنیم.
وی با اشاره به اینکه ما موافق نرخ واقعی روغن هستیم، گفت: درخواست شفافیت قیمت را تا سقف توافق شده هفته گذشته به سازمان حمایت ارائه کرده‌ایم و منتظر برگزاری جلسات کارگروه تنظیم بازار هستیم . البته تأکید می‌کنم در ماه مبارک رمضان هیچ گونه افزایش قیمتی در روغن انجام نخواهد شد.
شایان ذکر است گروه کارخانجات تبرک (سهامی عام)، سالیانه 21 هزار و 564 تن روغن تولید می نماید تا بازار مصرف ایران از روغن های آمریکای جنوبی که به علت طی مصافت زیاد، کیفیت خود را از دست می دهند بی نیاز گردد.

نظرات (0)

(برای مشاهده وثبت نظر کلیک کنید)