از خرید تضمینی دانه های روغنی تا تامین بازار داخلی توسط تبرک

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد : خرید تضمینی دانه های روغنی کلزا که از نخستین ماه امسال آغاز شده، تاکنون به ۳۷ هزار تن رسیده است.
به گزارش روابط عمومی گروه کارخانجات صنعتی تبرک(سهامی عام)، علی قنبری افزود: خرید تضمینی دانه‌های روغنی کلزا از فروردین امسال شروع و تا ۲۲ خرداد ماه سال‌جاری رقم ۳۷ هزار و ۶۷۹ تن کلزا ثبت شد.
وی اضافه کرد: دانه‌ روغنی کلزا در ۳۰ استان کشور تولید و خریداری می شود و امسال دانه روغنی کلزا با قیمت مصوب هر کیلو گرم دو هزار و ۵۳۰ ریال در مراکز خرید این شرکت از کشاورزان تحویل و خریداری می‌شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: امسال برای نخستین بار شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران متولی خرید تضمینی کلزا شده و بیشترین خرید آن تاکنون مربوط به استان‌های خوزستان، گلستان و مازنداران است که به ترتیب رتبه های اول تا سوم را به خود اختصاص داده اند.
شایان ذکر است چندی پیش نیز علیرضا مهاجر مشاور جهاد کشاورزی از بی کیفیت بودن روغن های وارداتی آمریکای جنوبی به خاطر طی مسافت زیاد سخن گفته بود بود. از سویی دیگر شرکت تبرک نیز با توجه به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و نیاز کشور به کم شدن وابستگی به واردات سرمایه گذاری گسترده ای برای تولید این محصول در سال جاری انجام داده و طبق پیش بینی های انجام شده تولید روغن خود را تا 21 هزار تن در سال افزایش خواهد داد.

نظرات (0)

(برای مشاهده وثبت نظر کلیک کنید)