غذایی ها لیدر می شوند؟/ حرکت صعودی بازار به سمت گروه غذایی

یک کارشناس بورسی از چشم انداز اقتصادی مثبت در گروه مواد غذایی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی گروه کارخانجات صنعتی تبرک (سهامی عام)، هادی نورپوری با اعلام این خبر تشریح کرد: بعضی از سهام گروه غذایی و بالاخص شرکت های لبنی پس از توافق برجام و شروع روند صعودی شاخص، رشد بسیار خوبی را تجربه کردند که در این بین صادرات به روسیه نیز مزید بر شد.
وی ادامه داد: نه تنها هیچگاه نیاز به مواد غذایی کم نمی شود بلکه رو به افزایش نیز هست. به همین دلیل چشم انداز شرکت های صنایع غذایی مثبت است و جای نگرانی ندارد. این مساله در شش ماهه دوم سال نمود بیشتری دارد و با سرمایه گذاری در این گروه می توان سود خوبی را کسب نماید.
تحلیل گر بازار بورس و آتی سکه همچنین در خصوص وضعیت بازار بورس در سال 95 گفت: پس از توافق برجام در سال گذشته خوش بینی مضاعف در سرمایه گذاران به وجود آمد که افزایش نقدینگی در بازار بورس و اوج شاخص را در پی داشت. این اتفاق سبب پیش خور شدن سود ها و در نتیجه رکود و نبود پویایی در بازار فعلی و نزول آن شد.
نورپوری در پایان گفت: سرمایه گذاری در بورس باعث می شود علاوه بر اینکه از سود خرید سهام استفاده می کنید باعث می شود به رشد اقتصادی و به مهار تورم کمک می کنید زیرا پول شما باعث خط تولید جدید و ایجاد اشتغال می شود.

نظرات (0)

(برای مشاهده وثبت نظر کلیک کنید)