افزایش قیمت شکر و سردرگمی تولید کنندگان

دبیر انجمن صنایع آبمیوه با اشاره به کمبود شکر در بازار، گفت: طی روزهای اخیر قیمت هر کیلو شکر با افزایش 500 تومانی به دو هزار و 810 تومان رسیده است.
به گزارش روابط عمومی گروه کارخانجات صنعتی تبرک (سهامی عام)، ولی ا... داوودآبادی اظهار داشت‌: قیمت هر کیلو شکر با افزایش 500 تومانی در روزهای گذشته از کیلویی دو هزار و 300 تومان به دو هزار و 810 تومان رسیده که سبب افزایش قیمت تمام شده صنایع مصرف‌کننده شکر می‌شود.
پیشتر مدیرعامل گروه کارخانجات تبرک، صادرات به روسیه را به دلیل عدم وجود برنامه کشت مدون جامعه آماری مشخص در جهاد کشاورزی را دشوار ارزیابی کرد و گفته بود که بی ثباتی در قیمت شکر سبب ایجاد مشکلات در صادرات محصولات کشاورزی شده است که این مساله نشان از ضعف در درون دولت و بی ثباتی آن است.
علیرضا بوستانی با اشاره به این که در صورت بالا رفتن نرخ شکر مجبور به افزایش قیمت کمپوت در بازار می شوند گفت: متاسفانه در سیر تولید کمپوت قیمت مواد اولیه آن افزایش می یابد و این اتفاق سبب می شود که محصول با قیمت گران تری در بازار عرضه شود و در نتیجه با کاهش خرید مردم و عدم استقبال از محصول در بازار رو به رو شود.
وی همچنین تولید رب و کمپوت را به دلیلی فصلی بودن نیازمند به حمایت، کنترل قیمت مواد اولیه برای عدم ایجاد اختلاف در قیمت در روند تولید و عرضه محصول دانست.
گفتنی است؛ در حال حاضر از ایران به روسیه و سراسر دنیا کمپوت گیلاس صادر می شود که یکی از کارخانه های این صادرات، کارخانه تبرک است.

نظرات (0)

(برای مشاهده وثبت نظر کلیک کنید)