بررسی مشکلات صنایع تبدیلی خراسان رضوی/ رونمایی از سایت انجمن صنایع تبدیلی استان

دیروز در اولین جلسه کارگروه روابط عمومی و رسانه صنایع تبدیلی کشاورزی استان خراسان رضوی، از وب سایت انجمن استان رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی گروه کارخانجات صنعتی تبرک (سهامی عام) و به نقل روابط عمومی انجمن صنایع تبدیلی کشاورزی استان خراسان رضوی، روز گذشته اولین جلسه کارگروه روابط عمومی و رسانه انجمن که برای انعکاس مشکلات این بخش ایجاد شده، با حضور رسانه ها برگزار شد.
در این جلسه ابتدا علیرضا بوستانی رییس هیات مدیره انجمن دقایقی را به شرح وضعیت صنایع تبدیلی پرداخت و گفت: انجمن صنایع تبدیلی کشاورزی خراسان رضوی یک انجمن مردم نهاد و دارای طیف گسترده عضو است. به همین جهت توفیقی حاصل شده که با شناسنامه و موجودیت این انجمن خدمت گذاری خود را به صنعت و اقتصاد کشاورزی ثبت و ضبط نماییم.
وی بار مسوولیت انجمن صنایع تبدیلی را از هر تشکل دیگری سنگین تر دانست و تشریح کرد: اقتصاد استان خراسان رضوی بعد از مقوله گردشگری به خاطر وجود بارگاه رضوی بر پایه کشاورزی استوار است و تقویت اقتصاد کشاورزی سبب می شود که روستاییان بتوانند از طریق کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی امرار معاش کنند و در روستاها باقی بمانند و از مهاجرت به شهرها خودداری نمایند زیرا این مساله عامل و سرآغاز تمامی ناهنجاری های اجتماعی است.
رییس هیات مدیره انجمن صنایع تبدیلی کشاورزی استان خراسان رضوی لزوم وجود صنایع تبدیلی را اینگونه برشمرد: کارخانجات صنایع تبدیلی باعث ایجاد ارزش افزوده برای محصولات کشاورزی می شوند، از ضایع شدن محصولات کشاورزی جلوگیری می کنند و با ایجاد اشتغال فراوانی که در روستاها، کارخانجات و صحنه توزیع و صادرات ایجاد می شود می توانند سبب رفع بیکاری گردند.
بوستانی ادامه داد: تولید فرآورده های غذایی عامل مهمی در جهت خودکفایی غذایی کشور است. امری که امنیت و سلامت مردم را در پی دارد. از سویی دیگر از طریق صادرات مازاد می توان برای کشور ارزآوری نمود تا اقتصاد کشور از متکی بودن به نفت نجات پیدا کند.
وی همکاری مستمر اصحاب رسانه با انجمن صنایع تبدیلی را باعث گسترش فرهنگ مصرف کالاهای با کیفیت تولید داخلی در بین احاد مردم دانست و افزود: صنایع تبدیلی نه تنها در استان ما بلکه در کشور مظلوم واقع شده است. آگاهی دادن به مسولان در جهت حمایت از این صنایع خصوصا بخشودگی مالیات بر ارزش افزوده، تعیین مشوق های صادراتی، رکود و سیاست های انقباضی، وام، قاچاق، دلالی، موازی کاری ادارات ناظر بر تولید، افزایش مالیات هر ساله حتی در زمان رکود، فرسودگی ماشین آلات صنایع تبدیلی، نبودن آمار دقیقی در محصولات کشاورزی، آبیاری به سبک سنتی، تغییرات یک شبه بخشنامه واردات و صادرات و دیگر موانع کسب و کار که جلوی پیشرفت و بهبود اقتصادی کشور را گرفته بسیار تاثیرگذار است. که این امر تنها به دست روشنگری اصحاب رسانه که قشر فرهیخته کشورند امکان پذیر می شود.
رییس هیات مدیره انجمن صنایع تبدیلی کشاورزی استان خراسان رضوی تاکید کرد: بهترین شرکت های دنیا بدون خدمت رسانی در انزوا قرار می گیرند. مشکلات باید رسانه ای شود تا دیده و حل گردد. این مساله باعث می شود در صورت صحت، سبب دلگرمی مردم شده و در صورت اشتباه مورد نقد قرار گیرد تا وضعیت بهبود پیدا کند. شفاف سازی تنها به دست رسانه ها امکان پذیر است و تخت هیچ عنوان نباید از نقد و روشنگری رسانه ها امتناع کرد. به همین جهت تصمیم گرفتیم همکاری مشترکی را بین انجمن و خبرنگاران برای خدمت به اقتصاد کشاورزی ایجاد کنیم و از تمامی شما عزیزان تقاضای همکاری داریم تا در سال اقدام و عمل الگویی برای دیگر انجمن ها در سطح کشور و استان باشیم.
در ادامه جلسه علیرضا صادق زاده مدیر روابط عمومی این انجمن درباره لزوم وجود پایگاه اطلاع رسانی گفت: مهم ترین دلایل ایجاد سایت انجمن صنایع تبدیلی کشاورزی استان ارتباط راحت تر با رسانه هاست. 92 کارخانه عضو انجمن صنایع تبدیلی استان خراسان رضوی اند و جدای از آن تعدادی کارخانه صنایع تبدیلی وجود دارند که شاید عضو انجمن نباشند اما بالاخره عضو این مجموعه اند و کاری که در حوزه رسانه انجام می شود بر روی کار آنان نیز تاثیر گذار است. همین تعداد بالا باعث پراکندگی اخبار می شود به همین جهت این سایت راه اندازی شد تا انجمن صنایع تبدیلی استان یک رسانه باشد. اما از این رسانه قرار نیست به عنوان سایت روابط عمومی، بلندگوی مدیران مجموعه انجمن و یا صدای مدیران صنایع تبدیلی استفاده شود.
وی ادامه داد: وب سایت انجمن صنایع نمی خواهد در برابر رسانه ها گزارش عملکرد بدهد. ما می خواهیم یک رسانه در کنار دیگر رسانه ها باشیم که آنان بتوانند تجمیع اطلاعاتشان را با اطمینان برداشت نمایند. می خواهیم یک روابط عمومی تحلیلگر باشیم. این وب سایت می خواهد کمک کند که بتونیم اشکالاتی که به آن نقد وارد است را به جای توجیه، تحلیل و رفع نماییم.

وی در پایان گفت: توقع ما از رسانه ها این است که دست به دست هم بدهیم و بتوانیم باری از دوش مشکلات صنعت استان برداریم.
پس از ایراد این توضیحات و در ادامه جلسه، از وب سایت انجمن صنایع تبدیلی کشاورزی استان خراسان رضوی به آدرس khst.ir رونمایی شد.

نظرات (0)

(برای مشاهده وثبت نظر کلیک کنید)