کیفیت مواد غذایی مقبول تجار افغانی

رییس اتحادیه واردکنندگان مواد غذایی هرات افغانستان گفت: 70 درصد مواد غذایی افغانستان از طریق واردات از ایران تأمین می‌شود.
به گزارش روابط عمومی گروه کارخانجات صنعتی تبرک (سهامی عام) و به نقل از باشگاه خبرنگاران، غوث الدین رحیمی اظهار کرد: مواد غذایی تولید شده از لحاظ کیفیت و استاندارد در سطح بالایی قرار دارد و تمایل معامله با ایران در بین تجار افغان بسیار زیاد است.
رحیمی پیش بینی خود از میزان معاملات بین دو کشور را چنین تشریح کرد: حدود 4 هزار تن واردات روغن خوراکی از ایران به افغانستان را داشتیم و پیش بینی می کنیم ارزش واردات از ایران به حدود 4 میلیارد دلار در سال گسترش یابد.
وی در پایان به موارد معامله ایران و افغانستان اشاره کرد و گفت: نیاز کشور ما به مواد غذایی از جمله روغن، ماکارونی، رب و همچنین اقلامی مانند مواد شوینده زیاد است و در اکثر موارد این نیازها را از طریق معامله با ایران تأمین می کنیم.
شایان ذکر است شرکت تبرک سال هاست که محصولاتی همچون روغن، رب، بیسکوییت، ویفر و... را به کشور عراق و افغانستان صادرات می کند و این امر در کنار کیفیت بالای محصولات، توانسته جایگاهی مناسب برای برند تبرک در این کشورها ایجاد نماید.

نظرات (0)

(برای مشاهده وثبت نظر کلیک کنید)