برآورد رشد 30 درصدی سود "غشهداب"/ پیگیری مذاکرات جهت انتقال نماد به بازار فرابورس

این مجموعه متعهد به عرضه 35 درصد از سهم شرکت در بازار سرمایه بود که این امر تاکنون در بازار توافقی فرابورس انجام پذیرفته است. از این رو می توان گفت در شرایط فعلی سهامدار عمده فروشنده سهام نیست و به تبع آن رشد ارزش سهام دور از انتظار نخواهد بود.

شرکت کشت و صنعت شهداب ناب خراسان در نماد "غشهداب" از جمله مجموعه هایی است که نماد معاملاتی آن در بازار توافقی فرابورس معامله می شود و در شرایط فعلی زمزمه هایی مبنی بر اقدامات مدیران ارشد این مجموعه جهت انتقال نماد "غشهداب" به بازار فرابورس به گوش می رسد.

به گزارش روابط عمومی گروه کارخانجات صنعتی تبرک و به نقل از بورس نیوز، مدیر مالی شرکت کشت و صنعت شهداب عنوان کرد: این مجموعه از ماه های گذشته اقدامات لازم جهت انتقال نماد معاملاتی شرکت از بازار توافقی فرابورس به بازار عادی فرابورس را انجام داده و در حال حاضر نیز این موضوع در دست پیگیری در هیأت پذیرش فرابورس است. به گونه ای که آخرین جلسه در سه شنبه هفته گذشته جهت بررسی این موضوع میان مدیران شرکت و اعضای هیأت پذیرش برگزار شده که با توجه به آن امیدواریم تا نتایج مثبتی از مذاکرات آتی به دست آوریم.

رضا اسدی در پاسخ به این سوال که برنامه های مدیران مجموعه جهت حمایت از روند معاملات و قیمت سهام شرکت در بازار فرابورس چیست؟، گفت: این مجموعه متعهد به عرضه 35 درصد از سهم شرکت در بازار سرمایه بود که این امر تاکنون در بازار توافقی فرابورس انجام پذیرفته است. از این رو می توان گفت در شرایط فعلی سهامدار عمده فروشنده سهام نیست و به تبع آن رشد ارزش سهام دور از انتظار نخواهد بود.

وی با مثبت ارزیابی کردن عملکرد شرکت از ابتدای سال جاری تاکنون، در این خصوص افزود: فرآیند عملیاتی شرکت طی سال جاری رو به رشد است و صورت های مالی آن گویای شرایط مناسب سودآوری "غشهداب" می باشد. چرا که در حالی این مجموعه طی سال گذشته در تأمین مواد اولیه مصرفی ناشی از کمبود آب و کاهش برداشت محصولات با مشکل مواجه بوده که این مشکل طی سال جاری مرتفع گردیده. به گونه ای که طی عملکرد سه ماهه نخست سال جاری موفق به تحقق سود 54 ریالی شده است.

مدیرمالی شرکت کشت و صنعت ناب خراسان با برآورد رشد 30 درصدی سودآوری "غشهداب" طی سال جاری نسبت به سال گذشته، ادامه داد: بودجه سال جاری به دلیل پیش بینی کمبود مواد اولیه محتاطانه تدوین شده و از این رو با توجه به رفع مشکل کاهش برداشت محصولات اعلام تعدیل مثبت سود برآوردی طی عملکرد نیمه نخست سال جاری دور از انتظار نیست.

آنچنان که عملکرد شرکت طی سه ماهه نخست سال جاری موید این مطلب است. چرا که به طور معمول عمده فعالیت های تولید و فروش محصولات تولیدی شرکت طی سه ماهه دوم و سوم سال انجام می پذیرد. بر این اساس پیش بینی می شود تا سود سال جاری "غشهداب" نسبت به سال گذشته حدود 30 درصد افزایش یابد.

اسدی در خصوص افزایش نرخ فروش محصولات در سال مالی جاری نیز اظهار داشت: افزایش قیمت فروش 10 درصدی برای محصول رب گوجه فرنگی و نیز افزایش نرخ فروش15 درصدی برای محصول سس مایونز در نظر گرفته شده که البته تبعات مثبت این امر در بودجه سال مالی جاری اعمال شده است.

وی در خاتمه به مراحل اجرای برنامه افزایش سرمایه 25 درصدی شرکت کشت و صنعت ناب خراسان اشاره کرد و گفت: مراحل کارشناسی اجرایی شدن این برنامه در دست پیگیری است و برای سال جاری به اجرا در خواهد آمد.

نظرات (0)

(برای مشاهده وثبت نظر کلیک کنید)