بررسی روند تولید محصولات تبرک/با کیفیت ترین محصول ایرانی کجا تولید می شود؟

مدیر داخلی کارخانه تبرک درخصوص قسمت های مختلف کارخانه تبرک گفت: انبارهای این کارخانه شامل مواد اولیه، محصول و مرکزی است که انبار مرکزی برای تجمیع کالاهای کارخانه و بارگیری راحت تر کامیون ها و تریلی ها استفاده می گردد.
مهدی ذهابی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی گروه کارخانجات صنعتی تبرک (سهامی عام) افزود: برخی از محصولات در ایام عید از شرکت بهاران گلبهار در انبارها جمع می شود و سایر محصولات از سالن های مختلف به اینجا فرستاده می شوند اما محصولات سس مایونز و آبمیوه چون محصولاتی حجیم هستند در همان قسمت تولید خود دارای انبارهای خاص هستند.
وی در تشریح دیگر قسمت های کارخانه عنوان کرد: یک تصفیه خانه با کیفیت و دقت بالا جهت شستشوی محصولات در کارخانه وجود دارد، در کنار بخش تولید سس، سردخانه هزار تنی، انبار و بارگیری خاص این محصول را داریم و همچنین واحدی برای تولید ظروف پلاستیکی انحصاری محصولات غذایی تبرک وجود دارد که این شرکت را از خرید ظروف مختلف بی نیاز می سازد.
ذهابی با اشاره به این که اگر همزمان تمامی خطوط کارخانه تبرک فعال باشد؛ می توان تا هزار و 100 نفر نیرو فعال داشت، تصریح کرد: این کارخانه رب گوجه فرنگی، سس مایونز، سس کچاپ، آبمیوه، کیک، بیسکویت، کشک، روغن و سرکه تولید می کند که البته تولید سرکه صرفا برای تولید محصولاتی همچون کچاپ و سس مایونز کاربرد دارد.
مدیر داخلی کارخانه تبرک قطع و اندازه بسته بندی محصولات را اینگونه تشریح کرد: ظرفیت دریافت کارخانه تبرک روزانه هزار و 500 تن رب گوجه فرنگی است که همزمان در اندازه های 500 گرم، یک کیلو و 4 و نیم کیلوگرمی بسته بندی قوطی و اسپتیک می شود.
وی در پایان با تاکید بر داشتن سالن تولید آبمیوه که در آن چهار خط آبمیوه قوطی و پاکتی فعال است درباره دیگر محصولات عنوان کرد: تبرک دارای خط تصفیه و بسته بندی روغن است که این محصول در ظروف 3 لیتر، 5 لیتر و خانواده بسته بندی می شود. همچنین کیک رولت، تی تاپ، کلوچه و کیک صبحانه در اشکال مختلف تولید و درصد بالایی از آن صادر می گردد. از سویی دیگر خط تولید کشک 500 گرمی که تازه ترین خط تولیدی این کارخانه است نیز در اینجا تولید و بسته بندی می شود.

نظرات (0)

(برای مشاهده وثبت نظر کلیک کنید)