پرسش و پاسخ های مجمع غشهداب

پس از برگزاری مجمع فوق العاده کشت و صنعت شهداب ناب خراسان در روز پنج شنبه مورخ 25 شهریور 95، تعدادی از سهامداران سوالات خود را از رضا اسدی نماینده گروه کارخانجات صنعتی تبرک پرسیدند.
به گزارش روابط عمومی گروه کارخانجات صنعتی تبرک (سهامی عام)، اولین سوال سهامداران در خصوص ورود غشهداب به بازار اول فرابورس بود که اسدی پاسخ داد: یک ماه پیش جلسه ورود به بازار اول فرابورس برگزار شد و طی آن امیدنامه این شرکت ارایه گشت. سپس درباره نکات فنی این امیدنامه پرسش و پاسخ هایی صورت گرفت اما در پایان مشکل خاصی از سوی سازمان گفته نشد.
وی ادامه داد: تنها مشکل پذیرش عدم حضور مالک گروه کارخانجات بود به همین جهت جلسه ای در اوایل مهرماه برگزار می شود تا مالک گروه کارخانجات هدفش را از ورود به بازار سرمایه ارایه نماید.
نماینده گروه کارخانجات تبرک افزود: ورود این شرکت به بازار اول، پس از برگزاری جلسه زمان زیادی نخواهد برد زیرا تمامی مراحل اداری طی شده و تنها تغییر بازار صورت خواهد گرفت.
یوسفی نماینده سازمان بورس نیز ضمن تایید صحبت های رضا اسدی گفت: نماد غشهداب پس از صدور مجوز، در بازار پایه بسته شده و در بازار اول فرابورس بازگشایی خواهد شد لذا این مساله تنها جایجایی در بازار است و زمان زیادی نخواهد برد.
وی درباره قیمت نیز اظهار کرد: با ورود به بازار اول، غشهداب دوباره قیمت گذاری خواهد شد.
اما در ادامه این پرسش و پاسخ نماینده گروه کارخانجات در پاسخ به سوالی در خصوص عرضه سهام اذعان کرد: هنوز تصمیم دقیقی صورت نگرفته اما احتمال عرضه سهام برای سفته بازی نکردن برخی از سودجویان وجود دارد که البته این امر نیازمند تحقیق و بررسی است.
وی با اشاره به اینکه در EPS شرکت شاهد تعدیل مثبت خواهیم بود تشریح کرد: کمترین EPS سالیانه با سرمایه جدید 200 ریال خواهد بود که این امر تماما عملیاتی است.
اسدی شرایط شهداب را با توجه به این رقم EPS حتی در بازار راکد فعلی ایده آل خواند و ضمن تکذیب ادغام دو شرکت شهداب و بهاران گلبهار گفت: ظرفیت تولید رب شهداب 25 هزار تن و بهاران گلبهار 15 هزار تن است و هرچند این دو، هم گروه اند اما چون منطقه فیزیکی کارخانه ها و ظرفیت ها متفاوت است لذا نیازی به ادغام آنان وجود ندارد.

نظرات (0)

(برای مشاهده وثبت نظر کلیک کنید)