چرا غشهداب به بازار اول فرابورس خواهد رفت؟

شرکت شهداب ناب خراسان به دنبال مجوز ورود به بازار اول فرابورس است اما این مساله می تواند برای برخی سوال ایجاد نماید که آیا غشهداب تاکنون در بازار فرابورس نبوده؟ و یا بازارهای فرابورس با یکدیگر متفاوت اند؟ اگر اینگونه است چه تفاوتی بین این بازارها وجود دارد؟
به گزارش روابط عمومی گروه کارخانجات صنعتی تبرک (سهامی عام)، غشهداب تاکنون در بازار پایه فرابورس معامله می شد. هرچند معاملات این شرکت ها نیز تحت نظارت سازمان اوراق بهادار تهران انجام می شود اما معامله در این بازار شرایط متفاوتی دارد که در ذیل و به اختصار به چند مورد آن اشاره می گردد.
در بازار پایه و یا همان توافقی فرابورس امکان خرید آنلاین وجود ندارد و خریدار و فروشنده باید ضمن تماس با کارگزار خود درخواستشان را ثبت نمایند که با ورود به بازار اول و حل این مساله قطعا سهامداران تالار حافظ نگاهی بهتر به سهم خواهند داشت.
در بازارهای بورس و فرابورس به استثنا بازار پایه، با هماهنگ شدن قیمت ها بین خریدار و فروشنده، معاملات به طور خودکار انجام می گیرد اما در بازار توافقی این امر باید توسط مسوول مربوطه تایید شود که زمانگیر است و به تبع آن عدم رضایت سهامداران را به همراه خواهد داشت.
اما دیگر مساله دارای اهمیت که می توان به آن اشاره کرد، وجود اطلاع رسانی هماهنگ و عادلانه به سرمایه‌گذاران بالفعل و بالقوه در بازار اول و دوم فرابورس است به طوری که نام شرکت های حاضر در بازار توافقی کمتر بر روی سایت نشان داده می شود و همین مساله باعث اطلاع رسانی ناقص می گردد که این مساله دیگر برای غشهداب اتفاق نخواهد افتاد.
شایان ذکر است برخی از کارشناسان معتقدند حال و پس از ورود این شرکت به بازار اول، با کشف بیشتر ظرفیت های این شرکت قیمت آن سیر صعودی خود را بیش از پیش ادامه خواهد داد.

نظرات (0)

(برای مشاهده وثبت نظر کلیک کنید)