غشهداب از ورود به بورس تا بازار دوم فرابورس

شرکت کشت و صنعت شهداب ناب خراسان در ابتدای سال جاری وارد بازار توافقی شد و در تاریخ 18 آذر، آن هم در حالی که هنوز به ماه نهم معاملاتی خود وارد نشده بود، راهی بازار دوم فرابورس شد تا نشان دهد پتانسیل بالایی در بین شرکت های غذایی را داراست.
به گزارش روابط عمومی گروه کارخانجات صنعتی تبرک (سهامی عام)، غشهداب در بدو ورود خود به بازار توافقی سازمان بورس اوراق بهادار تهران پیش بینی کرد سود خود را نسبت به سال گذشته 11 درصد افزایش خواهد داد که این امر علیرغم وضعیت نابسامان بورس و کمبود نقدینگی با تلاش مدیران این شرکت تا بدین جای کار محقق شده است.
از سویی دیگر کیفیت بالای محصولات به دلیل کشت وسیع مواد اولیه کارخانجات توسط همین شرکت، کاهش تسهیلات بانکی و به تبع آن عدم افزایش قیمت ها و… باعث شد تا علاوه بر صادرات به عراق و افغانستان، روسیه مذاکرات خود را با غشهداب آغاز نماید که با توجه به وسیع بودن بازار این کشور، این امر پس از تحقق می تواند با اعتلای پیشرفت این شرکت، سود چشمگیری را نصیب سهامداران نماید.
این مسایل در کنار تجهیز دستگاه ها به علم روز دنیا و بهترین سیستم های مکانیزه موجود در سراسر کشور باعث شد تا به این لحظه شرکت کشت و صنعت شهداب ناب خراسان علیرغم حضور در بازار توافقی، رتبه نود و هشتم بیشترین حجم معاملاتی را به خود اختصاص دهد و رکورددار تقاضا و بالاترین حجم معاملاتی در بین شرکت های غذایی باشد که این مهم، علت توجه اکثر معامله گران تالار حافظ به آن است.
اما حال و با ورود به بازار دوم فرابورس، سهامداران غشهداب دیگر نیازی به تایید پیشنهاد خرید یا فروش توسط کارگزار ندارند و می تواند شخصا از طریق سامانه معاملات اقدام نماید. از سویی دیگر امکان خرید سهم توسط صندوق های سرمایه گذاری نیز فراهم شده که می تواند در سرعت بخشیدن به پیشرفت این سهم کمک شایانی داشته باشد و مهمتر از همه اینکه با توجه به قرار داشتن غشهداب در بازار توافقی، نامش در حد لیاقتش دیده نمی شد اما با توجه به معاملات بسیار زیاد آن و حجم معاملاتی بالا، می توان انتظار دیدن هر روزه نام آن، در صفحه اول وبسایت بورس اوراق بهادار تهران را داشت. امری که به دلایل ذکر شده دور از انتظار نیست و در کنار آن می تواند باعث تبلیغ چند باره و نام آشنا شدن هر چه بیشتر این شرکت باشد و سود دهی روزافزون برای سهامداران را به همراه داشته باشد.

نظرات (0)

(برای مشاهده وثبت نظر کلیک کنید)