روغن وارداتی کیفیت ندارد

مشاور وزیر جهادکشاورزی ضمن انتقاد از روغن وارداتی مصرف سرانه روغن را بین 18 الی 19 کیلوگرم دانست.
به گزارش روابط عمومی گروه کارخانجات صنعتی تبرک، علیرضا مهاجر در نشستی خبری اظهار کرد: مصرف سرانه روغن در ایران بین ۱۸ تا ۱۹ کیلوگرم است.
وی واردات روغن از نقاط دور به کشور را مورد اشاره قرار داد و افزود: واردات بخشی از روغن به ایران از کشورهایی مانند برزیل و آرژانتین انجام می‌شود و این روغن‌ها به علت آنکه مسافت زیادی را طی می‌کنند، کیفیت خود را تا حد زیادی از دست می‌دهند، چرا که روغن ماده‌ای فسادپذیر است و وسایل حمل و نقل آن نیز در حد ابتدایی است، بنابراین ما هر چه روغن در داخل کشور تولید کنیم نسبت به محصولات وارداتی بسیار باکیفیت‌تر است.
مهاجر با بیان اینکه بخش دوم روغن وارداتی به کشور، روغن پالم است که از کشورهای جنوب شرق آسیا وارد می‌شود، گفت: ترانس این روغن بیش از ۵۰ درصد است که مشکلات زیادی را از نظر بهداشتی ایجاد می‌کند.
مشاور وزیر جهادکشاورزی اضافه کرد: ما قصد داریم در ۱۰ سال آینده میزان وابستگی روغن را از بالای ۹۰ درصد به کمتر از ۳۰ درصد برسانیم و حدود ۷۰ درصد نیاز کشورمان را در داخل تأمین کنیم.
شایان ذکر است همین علل کمبود باعث شده تا با توجه به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی (اقدام و عمل) و نیاز کشور به کم شدن وابستگی به واردات، شرکت تبرک سرمایه گذاری گسترده ای برای تولید این محصول در سال جاری انجام دهد و طبق پیش بینی های انجام شده تولید روغن خود را تا 21 هزار تن در سال افزایش خواهد داد.

نظرات (0)

(برای مشاهده وثبت نظر کلیک کنید)