یک میلیارد دلار صادرات محصولات‎ غذایی/ رب سومین محصول پرطرفدار صادراتی

مدیر کل دفتر توسعه صادرات کالای سازمان توسعه تجارت ایران از قرار گرفتن صادرات رب گوجه فرنگی در رتبه سوم در بین محصولات صنایع غذایی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی گروه کارخانجات صنعتی تبرک، مهرداد جلالی پور گفت:  صادرات رب گوجه فرنگی در رتبه سوم در بین ارزش صادرات یک میلیارد دلاری محصولات صنایع غذایی در 10 ماه ابتدای امسال محصولات صنایع غذایی قرار گرفته است.
وی افزود: در شرایطی که برخی اخبار واصله از صنایع غذایی کشور، از زیر ظرفیت کار کردن بخشی از صنایع غذایی از جمله محصولات لبنی، ماکارونی، خمیرمایه، شکر، آرد، روغن نباتی به دلایل مختلف حکایت دارد و با وجود اثرات بحران مالی جهانی و رکود در بازارهای هدف، صادرات انواع محصولات صنایع غذایی در سال جاری به مرز یک میلیارد دلار رسیده است.
مدیرکل دفتر توسعه صادرات کالا رشد صادرات صنایع غذایی را بیانگر توانمندی و پتانسیل بسیار بالا و مزیت کشور در این عرصه از صنعت دانست و گفت: در 10 ماهه امسال صادرات انواع محصولات شیرینی، شکلات، بیسکویت و محصولات مشابه با 3 میلیارد و 333 میلیون دلار ارزش و وزن 144 هزار تن، از رشد 50 درصدی ارزشی و 15 درصد وزنی نسبت به مدت مشابه سال قبل برخوردار است.
وی اظهارداشت: صادرات انواع محصولات لبنی به ارزش 215 میلیون دلار و وزن 141 هزار تن با رشد 22 درصدی از نظر ارزشی و یک درصد کاهش در وزن نسبت به 10 ماهه سال گذشته در مقام دوم در بین محصولات پر رونق صادراتی صنایع غذایی قرار دارد.
جلالی پور عنوان کرد: صادرات انواع رب گوجه فرنگی به ارزش 103 میلیون دلار و وزن 86 هزار تن را از رشد ارزشی 25 درصدی و وزن 7 درصدی در 10 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل است.
لازم به ذکر است شرکت تبرک نیز ضمن ارسال نمونه محصولات خود به روسیه، توانسته توافقات خوبی را برای صادرات محصولات خود به بازار بزرگ این کشور پیدا نماید. مساله ای که بزودی رسانه ای شده و در آینده سوددهی این شرکت به میزان زیادی تاثیر گذار خواهد بود.

نظرات (0)

(برای مشاهده وثبت نظر کلیک کنید)