کشک؛ تازه ترین خط تولیدی تبرک

مسوول کنترل کیفی گروه کارخانجات تبرک در تشریح خط های تولیدی این کارخانه، خط تولید کشک 500 گرمی را تازه ترین خط تولیدی اعلام کرد.
تقی زاده در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی گروه کارخانجات صنعتی تبرک (سهامی عام) گفت: کنترل بر روی قسمت کشک ساب ها و پخت در روز سه مرتبه صورت می گیرد و از هر سه مخزن موجود نمونه برداری می شود مابقی قسمت ها از قسمت درب بندی به کرار بررسی می گردد.
وی افزود: میانگین کیفیت محصولات شرکت تبرک خوب است و با توجه به این که خط تولید کشک تازه راه اندازی شده است؛ برنامه داریم تا کیفیت آن حتی از سطح استاندارد بالاتر برود.
مسوول فنی گروه کارخانجات تبرک در تشریح روند تولید کشک در این کارخانه عنوان کرد: بخش تولید کشک از قسمت کشک ساب ها که چهار مخزن دارد؛ شروع و تا مرحله بسته بندی در همین کارخانه  انجام می گیرد. به همین جهت، ابتدای روز از ماده خشک نمونه گیری می شود سپس اگر ماده خشک مناسب باشد مجوز ورود به مرحله صافی داده می شود.
وی ادامه داد: در پایین مخازن دو صافی وجود دارد. پس از این که ماده خشک از صافی وارد مخازن شد. کنترل عملکرد درست صافی ها انجام می گیرد. سپس ماده وارد مخازن پخت با دما حدود 90 درجه می شود. وظیفه ما در این مرحله بررسی دمای مناسب و دقیق است تا در صورت صحت، محصول وارد فیلتر و درب بندی گردد.
تقی زاده تصریح کرد: در قسمت درب بندی نیز بسته شدن کامل درب شیشه ها از نمونه وظایف بخش کنترل است. محصول در پایان برچسب خورده و وارد تونل بخار می شود. این قسمت باعث محکم شدن برچسب ها و ایجاد فضای خلاء برای جلوگیری از مشکلات میکروبی است.
مسوول کنترل کیفی گروه کارخانجات تبرک در پایان گفت: پس از تونل بخار کشک برای بسته بندی و بعد از آن تونل سرد کن می رود تا دمای محصول و بار میکروبی آن کاهش پیدا نماید همچنین محصول دچار مشکلاتی همچون باد کردن درب قوطی یا شیشه، کپک زدگی و فساد نگردد.

نظرات (0)

(برای مشاهده وثبت نظر کلیک کنید)