غپونه گام در مسیر غشهداب می گذارد

شرکت نوش پونه مشهد (یکی از شرکت های گروه کارخانجات صنعتی تبرک) فعالیت خود را در سال ۱۳۹۳ با راه اندازی خطوط تولید روغن و آبمیوه آغاز کرد و در حال حاضر به تولید کیک، کلوچه و بیسکوییت نیز می پردازد. البته قرار است دو محصول دیگر نیز در آینده ای نزدیک به سبد تولیدات افزوده شود. هرچند کارخانه کیک و کلوچه نوش پونه مشهد هنوز به طور کامل راه اندازی نشده اما 2 خط تولید فعال وجود دارد که در آینده به 5 خط تولید همزمان خواهد رسید. از دیگر نکات مثبت شرکت نوش پونه برخورداری از به روزترین دستگاه ها و تکنولوژی ها می باشد. نکته دیگر این که محصولات شرکت به کشورهای عراق و افغانستان صادر می شود.
به گزارش روابط عمومی گروه کارخانجات صنعتی تبرک و به نقل از بورس 24، شرکت گروه کارخانجات صنعتی تبرک که مالکیت 99.83 درصدی بر نوش پونه دارد، درصدد برآمده تا سهام این شرکت را در بازار سهام عرضه کند که برخی اقدامات لازم انجام شده و به زودی به جمع فرابورسی ها می پیوندد. این شرکت با نماد "غپونه" معاملات خود را همانند دیگر زیرمجموعه تبرک (غشهداب)، از بازار پایه توافقی فرابورس آغاز خواهد کرد و ظاهرا قرار است راه غشهداب را طی کند و پس از مدتی به بازارهای بالاتر فرابورس صعود کند. عملکرد بسیار مناسب غشهداب در مدت اخیر، می تواند موجب افزایش توجهات به غپونه نیز گردد.
شرکت نوش پونه مشهد در سال مالی منتهی به اسفند 94، برای هر سهم با سرمایه 30 میلیارد ريالی، 1217 ريال سود ساخت که 122 ريال آن را بین سهامداران خود تقسیم نمود. البته شرکت نوش پونه سال 95 را با سرمایه ای بیش از 641 میلیارد ريال آغاز کرد و در دوره 6 ماهه نخست سال رشد 57 درصدی در سود ناخالص را نسبت به دوره مشابه سال قبل به ثبت رساند که این موضوع از رشد 15 درصدی مقدار فروش آبمیوه، 157 درصدی بسکوییت (کارمزدی) و 33 درصدی روغن نشأت می گیرد. سود خالص در این مدت نیز رشد قابل توجه 137 درصدی را تجربه کرد که تماما به فعالیت های عملیاتی شرکت مربوط می شود و درآمدهای غیرعملیاتی هیچ نقشی در آن نداشته است.

خط تولید تکنولوژی صادر عراق افغانستان غپونه غشهداب

نظرات (0)

(برای مشاهده وثبت نظر کلیک کنید)